GTranslate
Polish Afrikaans Albanian Arabic Armenian Azerbaijani Basque Belarusian Bulgarian Catalan Chinese (Simplified) Chinese (Traditional) Croatian Czech Danish Dutch English Estonian Filipino Finnish French Galician Georgian German Greek Haitian Creole Hebrew Hindi Hungarian Icelandic Indonesian Irish Italian Japanese Korean Latvian Lithuanian Macedonian Malay Maltese Norwegian Persian Portuguese Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swahili Swedish Thai Turkish Ukrainian Urdu Vietnamese Welsh Yiddish
Logowanie
Sonda
Czy wierzysz w osobowego Diabła?
 
JoomlaStats
Szablon
socynianie

PostHeaderIcon Unitarianie.pl. Zmiana profilu strony Pistis.pl

Share

Unitarianie.pl

Od dzisiaj następuje zmiana profilu i nazwy strony Pistis.pl. Chociaż domena pistis.pl nadal będzie działała, to po pewnym czasie jedyną nazwą strony będzie unitarianie.pl. Proszę wszystkich, którzy wchodzą na stronę pistis.pl aby wpisywali w pasku adresu "www.unitarianie.pl".  Również osoby, które zamieściły link do naszej strony, proszę o zmianę linku na unitarianie.pl.

Prowadzenie strony religijnej łączącej osoby o bardzo różnorodnych poglądach okazało się niemożliwe. Nie chcę wchodzić w szczegóły ostatniej kontrowersji, która miała miejsce na stronie pistis.pl. Pozwolę sobie jednak napisać, że to co naprawdę ludzi może łączyć to wspólna wiara, nie zaś wspólny front skierowany przeciw komuś, czy czemuś. Nie można budować strony o wierze jeżeli wspólną rzeczą jest antyklerykalizm, czy odrzucenie dogmatów. Budować można jedynie o wspólną wiarę.

Poza nazwą strona będzie miała określony, ścisły kierunek w którym będzie zmierzać. Zamiast działu "KONTAKT" umieściłem dział "KIM JESTEŚMY". Streszczono tam wspólne poglądy twórców strony, które będą prezentowane na unitarianie.pl.

Nie uzurpujemy sobie prawa do słowa "unitarianie". Ta nazwa najpełniej jednak oddaje nasze poglądy. Unitarianie ponieważ wierzymy w jednego Boga Ojca.

W nagłówku znajdują się jeszcze inne słowa.

"Biblijni" bo uważamy, że Biblia jest bożym objawieniem z której najpełniej możemy poznać Boga. Nazwa ta odróżnia nas również od unitarian uniwersalistów, z których poglądami w dużej mierze się nie zgadzamy.

Pozostaje również podtytuł "Scio Cui Credidi", który jednoznacznie odnosi się do tradycji ideowej Braci Polskich. Ich poglądy są nam najbliższe ze wszystkich nurtów, które istniały na ziemiach Rzeczpospolitej. Nawiązujemy do poglądów ściśle prezentowanych przez BP z XVI i XVII wieku, nie zaś do wniosków i inspiracji jakie z ich dorobku wyciągnęli późniejsi uniwersaliści, deiści, czy jacyś filozofowie.

Nie uważamy jednak, że mogli oni się w jakiś poglądach na Boga, czy wiarę mylić, nie są naszymi guru, lecz ludźmi których poglądy szanujemy, podziwiamy i którymi się inspirujemy.

Zapraszamy do udziału na UNITARIANIE.pl

Share

 
Przekaż darowiznę

Jeżeli chcesz wesprzeć finansowo inicjatywę UNITARIANIE to możesz zrobić to zarówno przez PayPal jak i kartą płatniczą. Pieniądze wykorzystane zostaną głównie na tłumaczenie artykułów i książek oraz opłatę domeny.

UnitarianieTV


Get the Flash Player to see this player.

Kontakt

Skontaktuj się z nami!

Statystyki
Użytkowników : 282
Artykułów : 223
Zasoby : 28
Odsłon : 900768
Przegląda nas
Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości 
Facebook FanBox